Czy picie alkoholu ma wpływ na bóle brzucha?

Dzień dobry, We wtorek zaczął mnie bardzo boleć brzuch i bolał w sumie do późnego wieczora z krótką przerwą. Boli mnie w prawej dolnej części brzucha. We środę rano mnie troche bolał, ale przeszło, w czwartek koło południa czułam ból, wczoraj wieczorem zaczęło się znowu i teraz od rana boli bardzo. Do lekarza najbliższe terminy na które sie zapisałam są dopiero w przyszłym tygodniu. Wczoraj i w ubiegły poniedziałek piłam alkohol, zastanawiam się czy mogło to mieć jakiś wpływ?

Marta Mielniczuk

Witam, ból brzucha może być objawem bardzo wielu chorób. Jeśli ból nie minie, lub będzie się nasilał wskazane byłoby badanie szybciej niż w następnym tygodniu. Pozdrawiam.