Czy picie coca-coli wpływa na kolor stolca?

Witam, mam pytanie odnośnie koloru stolca oraz ewentualnego wpływu coca coli na jego wygląd. Otóż zdarza się, że na moim stolcu pojawia się częsciowo (z jednej strony) ciemniejsza plama (nie wygląda na czarną smolistą tylko na ciemną, może jasno czarna ciężko to stwierdzić dokładnie). I tutaj moje pytanie, ponieważ piję sporo Coca Coli czy może być to wynik picia coli? Dodam, że nie odczuwam żadnego bólu. Czytałem na temat krwawienia, stolec koloru czarnego, ale mój taki nie jest , nie jest to kolor smolisty. Czy jest to powód do obaw ? Dziękuję za informację oraz pomoc.

Napój nie wpływa na kolor stolca, jednakże nie można bagatelizować takiego koloru, proszę udać się do lekarza rodzinnego