Czy picie nutridrinków zwiększy moją masę ciała?

Witam, mam 26 lat i niestety dużą niedowagę, czy picie Nutridrinków i zwiększenie ilości jedzenia do 2600 kcal - 3000 kcal pozwoli mi przytyć?

Witam.
Najważniejsze to stopniowe zwiększanie kaloryczności diety i dobór odpowiedniego preparatu Nutridrink. Wówczas powinna Pani przytyć. W tym celu zalecam również skonsultować się z dietetykiem. Zapraszam do bezpłatnej konsultacji ze mną, kontakt znajdzie Pani na stronie www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, tak to powinno pozwolić przytyć, ale proszę nie robić tego na wlasną rękę tylko skonsultować szczegóły ze specjalistą, pozdrawiam

Witam, Nutridrinki to preparaty, które, choć dedykowane grupie pacjentów onkologicznych, to także bezpiecznie mogą stosowane u pacjentów z niedowagą. Natomiast samo wprowadzenie nutridrinków obawiam się, że nie rozwiąże problemu. Skupiłabym raczej uwagę na przyczynie niedoboru masy ciała i ocenie sposobu żywienia. W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Serdecznie pozdrawiam

Jeżeli chodzi o wartośc kaloryczną diety to trudno cokolwiek powiedziec nie znając wieku, wagi, wzrostu, trybu życia itp. Do dziennego zapotrzebowania należy doda 500-1000 kcal, żeby waga wzrastała. Jeżeli chodzi o Nutridrinki to mogą one oczywiście pomóc ale są to preparaty zawierające duże ilości składników odżywczych i nie powinny byc spożywane bez konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Witam.
Nutridrinki mają wiele zastosowań. Przeznaczone są dla pacjentów przed i po operacjach, z chorobą nowotworową, dla chorych dzieci, osób starszych czy przewlekle chorych.Są to wysokoenergetyczne napoje zawierające białko, tłuszcze, węglowodany, minerały i witaminy. Mogą one pomóc zwiększyć masę ciała ale zalecałabym tu przede wszystkim skonsultować się z dietetykiem który poprawi Pani/Pana dietę zwiększając stopniowo jej kaloryczność. Pozdrawiam.