Czy pierścień będzie skuteczny?

Dzień Dobry, mam pytanie, mam złe organizowanie toku pracy, nie zawsze o tej samej godzinie mogę włożyć pierścień, ale jak wyciągnęłam pierścień dzień wcześniej niż miałam to znaczy ze pierścień będzie mniej skuteczny? Zawsze zakładam pierścień w przedostatni lub ostatni dzień okresu.

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro wyciągnęła Pani pierścień dzień wcześniej, należy zrobić 7 dniową przerwę i założyć nowy pierścień.