Czy plamienie ma związek z przyjmowaniem tabletkami antykoncepcyjnymi?

zaczelam brac tab.antykoncepcyjne pierwsza tabletke wzielam w pierwszym dniu miesiaczki mam malo obfite miesiaczki , po 2 dniach miesiaczka ustala natomiast 13 dni po dostalam krwawienia i wyglada to tak jakby byla to miesiaczka wraz ze skrzepami , po 4 dniach od wziecia 1 tabletki byl stosunek , robilam test ciazowy wyszedl negatywnie , czy te wieksze krwawienie moze oznaczac plamienie przy tabletkach czy jest sie czym martwic ?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli jest to pierwsze opakowanie, nie ma powodu do niepokoju. Plamienia zdarzają się dość często. Jeśli takie nieprawidłowe krwawienia by się powtarzały w kolejnych miesiącach, warto udać się do lekarza, w celu zbadania lub zmiany tabletek.