Czy plamienie to skutek uboczny maści dopochwowej?

lekarz wykryj bakterie w moim organizmei i dostalam masc dopochowa. Uzywam ja od 2 dni. Dzisiaj jestem w 17 dni cyklu i dostalam plamienie. Dzownilam do lekarza i powiedzial ze nie sa to skutki uboczne tej masci. Dodam ze okres mam zawsze regulanie co 26 i nigdy nie mam plamien w czasie swojego cyklu. O co moze chodzic?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani jaką maść Pani stosuje. Trudno zatem określić, czy prawdopodobne jest po niej plamienie. Skoro specjalista ginekolog powiedział, że nie jest to możliwe, powinna mu Pani zaufać. Teoretycznie jednak, w medycynie nie ma rzeczy niemożliwych. W celu wykluczenia innych potencjalnych przyczyn (nadżerka, polipy, zaburzenia hormonalne), proszę umówić na wizytę do ginekologa.