Czy plamienie zamiast okresu podczas stosowania tabletek jest normalne?

po rocznej przerwie zaczęłam ponownie stosować tabletki M*****. Jestem po pierwszym opakowaniu. Zamiast okresu pojawiły mi się lekkie plamienia. Czym to moze być spowodowane? czy to ciąża? a może mój organizm przystosowuje się do tabletek?
ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Tabletki antykoncepcyjne nie mają 100% skuteczności, więc ciąża jest możliwa, ale bardzo mało prawdopodobna. Najpewniej plamienie występuje u Pani z powodu brania tabletek- preparaty te często zmniejszają nasilenie krwawienia. Pozdrawiam serdecznie!