Czy planując ciążę, trzeba brać leki?

Moje wyniki: TSH 3,09 (norma 0,47-5,01 uUl/ml) FT4 1,25 (norma 0,71-1,85 ng/100ml) FT3 2,68 (norma 1,68-3,54 pg/ml) Anty-TPO 65,9 (norma do 8,0 IU/ml) Martwi mnie Anty-TPO. Nie mam żadnych objawów ani dolegliwości, a badania wykonałam profilaktycznie. Dodam, że planuję zajść w ciążę - czy trzeba brać leki? Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę z wynikami udać się do lekarza, TSH w ciąży powinno być poniżej 2,5, więc lekarz zapewne zaleci włączenie leczenia podczas ciąży.