Czy plemniki mogą przejść przez ubranie?

Witam.Mam pytanie: Czy plemniki mogą przejść przez ubranie?W internecie są różne zdania:tak bo materiał nie stanowi przeszkody dla plemników(ma dziurki niestanowiące problemu dla nich),nie bo plemniki żyją w środowisku mokrym i osadzają się na wewnętrznej części ubrania-na zewnętrzną nie przechodzą.Jeśli tak jakie jest ryzyko?Jeżeli tak to jak czy to prawdopodobieństwo zmienia się w trakcie cyklu kobiety (dni płodne, dni niepłodne). Proszę o szczegółową odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie zależy to od cyklu, no może jedynie pod tym względem, że w czasie dni płodnych większa ilość śluzu u kobiety może temu sprzyjać. Niemniej jednak jest to mało prawdopodobne.