Czy plomby amalgamatowe mają datę ważności?

Witam czy plomby amalgamatowe maja swoja zywotnosc. Mialam je zalozone dawno temu a teraz karmie piersia i boje sie czy nie robie dziecku krzywdy. Czy takie plomby rowniez bedac w ciazy stanowią zagrożenie dla plodu? Jak dlugo ta rtec jest uwalniana? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Rtęć z plomby amalgamatowej założonej dawno temu,jest uwalniana w czasie jej usuwania czyli wymiany na wypełnienie nowe np. białe. Samo posiadanie amalgamatowego wypełnienia nie jest szkodliwe dla płodu. Pozdrawiam

Wypełnienia amalgamatowe nie mają tzw,terminu ważności.Zrobione w sposób profesionalny są absolutnie bezpieczne dla Pani,dla płodu jak i dla dziecka,które Pani karmi.