Czy po 10 tygodniach od usunięcia kleszcza badanie będzie wiarygodne?

Dwa tygodnie po usunięciu kleszcza w otoczeniu pojawił się rumień. Lekarz rodzinny zlecił mi antybiotyk i wykonanie testu między 6-8 tygodniem. Niestety moja próbka z laboratorium zaginęła i nie uzyskałam wyników. Czy powtórka tego testu wskaże wiarygodne wyniki, bo wiem że nie powinno się wykonywać później tego testu niż 8-9 tygodni po usunięciu kleszcza?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy!

W opisanej sytuacji wydaje się, że warto jest wykonać test, ponieważ nie ma innej możliwość aby ocenić sytuację. Western blot test nie jest testem idealnym, często może dawać fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemne wyniki.