Czy po 3 miesiącach od złamania kości jarzmowej należy zakładać maskę ochronną?

Witam. Chcaiłbym zapytać o to czy po złamaniu kości jarzmowej po upływie prawie 3 miesięcy powinno się zakładać maskę ochronną, która jest przeznaczona do ochrony tego typu złamań. Gram e piłkę nożną i stało mi się to na meczu. Wyniki tomografu są dobre i kość sama się zrosła. Proszę o pomoc. Nie chcę aby kość niefortunnie znowu została złamana gdy zostanę uderzony w to samo miejsce, a nie będę miał ochraniacza.

Szanowny Panie, jeśli kość się zrosła to nie ma wskazań do dalszego noszenia maski. Jednakże proszę pamiętać, że po złamaniu kość jest bardziej podatna na urazy mechaniczne, co może wiązać się z kolejnym złamaniem w wyniku uderzenia.