Czy po 7 dniach stosowania tabletek nie ma ryzyka zajścia w ciążę?

Witam, lekarz podpowiedział mi, że mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe w pierwszą niedzielę po okresie, żeby nie mieć miesiączki w weekend. Ostatni okres zaczął się 18.11-21.11, tabletkę zażyłam w tę niedzielę 27.11, czy po 7 dniach stosowania tabletki nie ma ryzyka zajścia w ciążę mimo, że pierwszą tabletkę przyjęłam później niż 2-5 dnia cyklu?

szanowna Pani, będzie już wtedy Pani chroniona, ale proszę pamiętać że żadna metoda nie jest skuteczna w 100%, a więc ryzyko zajścia w ciążę jest zawsze