Czy po akupresurze można zaszczepić dziecko?

Witam, w poniedzialek mamy szczepic dziecko na pneumokoki (1 dawka) i wybieram sie z dzieckiem również tego samego dnia na akupresure ( masaz stupek). Prosze o informacje czy oba zabiegi moga byc wykonywane tego samego dnia? I nie beda szkodzily dziecku?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na skuteczność szczepienia, ani stanowić przeciwwskazania do szczepienia.