Czy po Asentrze mogę wyjść na słońce?

Czy po Asentrze mogę wyjść na słońce? Dzisiaj był pierwszy dzień, kiedy ją wzięłam. 25mg, połówka. Mam 18 lat, ważę 55kg. Jeżeli nie, to gdybym ją teraz odstawiła (lekarz powiedział mi, że mogę się wycofać w ciągu pierwszych 2-3 dni) to kiedy mogę wyjść na słońce? Przez wyjście na słońce rozumiem opalanie się. Jakie są możliwe skutki uboczne takiego wyjścia?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyjmowanie preparatów sertraliny nie jest przeciwwskazaniem do opalania się. Dlatego nie ma powodów do niepokoju.