Czy po badaniu można wykluczyć choroby wątroby?

Witam serdecznie, Czy przy Usg jamy brzusznej (wątroba jednorodna, niepowiększona, normoechogeniczna bez zmian ogniskowych, trzustka podobnie, śledziona nie powiększona jednorodna, PZW drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone, aorta nieposzerzona, brak płynu ani kolekcji płynowej w jamie brzusznej. Nerki, UKMY oraz pęcherz prawidłowe. Czy po badaniu można wykluczyć choroby wątroby w tym marskość?

Dzień dobry,

odpowiadając na Pani pytanie samo badanie diagnostyczne USG j brzusznej może być nie wystarczającym badaniem aby go uzupełnić dobrze by było wykonanie diagnostyki z krwi panel wątrobowy. Należy nadmienić, że wyniki badań powinna być oceniona z dolegliwościami klinicznymi a więc wskazane jest również badanie podmiotowe i przedmiotowe w którym będzie wiadomo czy jest to problem z wątroby lub innego narządu w jamie brzusznej a więc zachęcam do wizyty np gastrologa który zdecyduje po wykonaniu badania fizykalnego jakich dodatkowych badań wykonać oprócz wcześniej wykonanych.

Pozdrawiam