Czy po cesarce można urodzić naturalnie?

Witam. Podczas badania dopochwowego usg u ginekologa wyszło, że blizna po CC wynosi 5,5mm. Na chwilę obecną nie jestem w ciąży, lecz ją planuję w niedługim czasie. Czy taka grubość blizny pozytywnie rokuje do ewentualnej próby podjęcia porodu drogą i siłami natury? Oraz czy jeśli poprzedni poród przez CC nastąpił w 35tc to jestem bardziej narażona na pęknięcie macicy? Pozdrawiam

Kobiety po cięciu cesarskim mają szansę na poród naturalny, jadnak w każdym przypadku jest to decyzja oparta nie tylko o grubość blizny, ale wiele innych czynników. Takie kwestie najlepiej omawówić z ginekologiem. Pozdrawiam.