Czy po ciąży w wieku 15 lat piersi jeszcze urosną?

Witam czy po przebyciu ciąży w wieku nastoletnim piersi jeszcze urosną ? czy dziewczyna która urodziła dziecko w wieku np 14-15 lat mając obecnie 18 nadal się rozwija czy po nastoletniej ciąży dziewczyna się rozwija ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
najprawdopodobniej rozwój piersi się zakończył. Nie można jedna wykluczyć zwiększenia rozmiaru biustu. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.

Małgorzata Panek

Zazwyczaj piersi osiągają swą ostateczną wielkość koło 16-18 roku życia, wraz z zahamowanie wzrastania. Później mogą one ulec powiększeniu pod wpływem hormonów np. podczas ciąży. Wczesna ciąża najprawdopodobniej przyspieszyła rozwój biustu. W razie pytań proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.
Pozdrawiam