Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po ćwiczeniach szybko buduje się tkanka mięśniowa??

Mam 164 cm wzrostu ,ważyłam jakieś pół roku temu 65 kg ,zaczęłam dbać o soją sylwetkę i moja waga wynosi teraz 61 ,z tym że nie zawsze regularnie ćwiczę .Jakieś tydzień temu ważyłam 61 i znów zaczęłam ćwiczyć pić dużo wody ,nie objadać się ,a moja waga jest na dzień dzisiejszy 62,6 .Może to nie jest aż tak dużo, ale wyniki na wadze kompletnie mnie załamują .Jak to jest że się oszczędzam odmawiam sobie smakołyków a moja waga wzrasta zamiast opadać.Czy buduje mi się tkanka mięśniowa i dlatego waga wzrasta lub stoi w miejscu przez jakiś czasz?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Witam,

Przyrost tkanki mięśniowej to sprawa bardzo indywidualna, u jednych zachodzi szybciej, u innych wolniej, stąd ciężko stwierdzić jak jest w Pani przypadku. Dużo zależy także od intensywności treningów. Generalnie możliwe, iż przyrost o którym Pani mówiła związany jest z rozbudową tkanki mięśniowej. Sprzyjać temu będzie wysokobiałkowa dieta.

Jakiego rodzaju są wykonywane przez Panią ćwiczenia? Czy w czasie treningu wykorzystuje Pani jakieś przyrządy? Hantle, sztangi, maszyny na siłowni?
Czy są to może zwykłe ćwiczenia w domowym zaciszu, a może zajęcia typu aerobik?

Przyczyną przyrostu masy ciała mogą być także zmiany hormonalne, jakie obserwuje się np. przed miesiączką (może ważyć Pani nawet do 2 kg więcej niż zwykle).

Inna możliwość do dieta o dużej zawartości sodu (proszę sprawdzić czy woda, którą Pani pije jest nisko-, czy wysokosodowa).
Sód powoduje zatrzymywanie wody w organizmie.

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy