Czy po każdym usunięciu tarczycy wymagany jest jod radioaktywny?

Witam za kilka dni mam mieć zabieg operacyjny usunięcia tarczycy, moje pytanie jest takie mianowicie czy po każdym usunięciu tarczycy wymagany jest jod radioaktywny? Oraz czy po operacji nie będzie przeciwwskazań do zajścia w ciąże? Dziękuję za odpowiedź

Szanowna Pani,
wskazaniem do leczenia radiojodem po operacji jest rozpoznanie w badaniu hist.-pat raka tarczycy, choć też nie w każdym przypadku. Proponuję nie wybiegać myślami w przyszłość, tylko poczekać na wynik badania wyciętej tarczycy. Po leczeniu radiojodem możliwe jest zajście w ciążę, ale zaleca się dwuletni okres karencji.
Pozdrawiam
dr R.Anielski