Czy po kilku godzinach od przyjęcia leku na zapalenie pęcherza można napić się alkoholu?

Witam, wzielam dzisiaj jedna dawke furaginy (100mg) ok godziny 13. Nie bralam tego leku wczesniej i nie zamierzam kontynuowac terapii z powodu zawrotow glowy po przyjeciu tablety. Czy moge napic sie alkoholu ok 21? Czytalam o nieciekawej reakcji organizmu po polaczeniu furaginy z alkoholem, nigdzie jednak nie ma informacji o tym po jakim czasie pojedyncza dawka wyparowuje z organizmu. Prosze o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Lek ten powinien zostać usunięty z organizmu najpóźniej po ok. 5h.