Czy po konizacji można stosować tampony?

Witam, 7 czerwca przeszłam zabieg elektrokonizacji szyjki macicy (dysplazja małego stopnia CIN1) i moje pytanie brzmi czy mogę użyć tamponów na tą pierwszą miesiączkę po zabiegu? I, ponieważ wykryto u mnie wirus HPV to gdzie partner mógłby wykonać takie badanie czy on także jest zarażony? Dodam, że nie chciałabym drugi raz przechodzić przez to samo.. I czy już zawsze będziemy musieli używać prezerwatyw? Wizytę u swojego lekarza prowadzącego mam dopiero po miesiączce z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udanie się przez partnera do wenerologa. Może Pani stosować tampony.