Czy po kontakcie igły z blatem mogła się czymś zarazić?

Witam, byłam na pobraniu krwi w laboratorium. Laborantka zanim pobrała mi krew, odłożyła strzykawkę z igłą na blat! Zanim się zorientowałam co się stało, już miałam igle w żyle. Czy mogłam się w ten sposób czymś zarazić ? Proszę o pomoc, jestem przerażona.

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety zawsze istnieje ryzyko zakażenia, natomiast blaty w laboratorium są odkażane, więc ryzyko jest znikome.