Czy po L4 powinienem iść od razu do pracy?

Witam mialem podcinany jezyczek i boczki dostalem l4 na tydzien po wyjsciu ze szpitala. Na wypisie zalecenia tylko nawodnienie zadnych przeciwbolowych itp. Kontrola 10 dni po konczacym sie l4. Jak sie zapytalem pielegniarki. Ze jak to l4 na tydzien a wizyta za 17 dni to stwierdzila ze mam isc do pracy a potem na wizyte. Czy to normalna sytuacja? Myslalem ze w czasie l4 jest kontrola i stwierdzenie czy dalej l4 czy praca. Ja pracuje na chlodni w temp 1 stopien i przerzucam dziennie kilka ton. Mam isc do pracy po l4 czy isc wczesniej na kontrole

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli Pana stan nie pozwala na powrót do pracy, może Pan się udać do lekarza rodzinnego w POZ, on po zbadaniu może przedłużyć zwolnienie do czasu wizyty w Poradni. Jeśli natomiast nic się nie dzieje, najpewniej nie ma przeciwwskazań do powrotu do pracy.