Czy po laparotomii będzie możliwe wyćwiczenie kaloryfera na brzuchu?

Czy po laparotomii będącej niezbędnej po zadaniu pchnięcia nożem na wysokości żołądka będzie możliwe wyćwiczenie kaloryfera na brzuchu ? Czy mięsień brzucha jak i jego wygląd będzie zniekształcony?

Szanowny Panie, intensywny wysiłek fizyczny szczególnie dotyczący mięśni brzucha może zwiększyć ryzyko wystąpienia przepukliny w bliźnie pooperacyjnej, która będzie wymagała kolejnego zabiegu operacyjnego. Radziłbym wstrzymać się z ćwiczeniami do czasu pełnej regeneracji i wytworzenia blizny. Z wyrazami szacunku, Paweł Żmuda-Trzebiatowski