Czy po leku Zoloft mąż może nie mieć ochoty na seks?

Witam! Mam pytanie: Mó mąż zażywa lek Zoloft bierze go rano a wieczorem pije kilka piw i teraz pytanie czy po tym leku moze nie miec checi na sex? lek bierze 7 lat.

Dzień dobry,

Tak, skutkiem ubocznym leków przeciwdepresyjnych jest m.in spadek libido. Również nadużywanie alkoholu ma taki sam efekt.
Najlepiej jak mąż porozmawia z lekarzem prowadzącym o istniejących skutkach ubocznych. A przede wszystkim, rozpocząć leczenie psychoterapeutyczne.