Czy po mezoterapii można stosować kosmetyki z kwasem glikolowym?

Dzień dobry, Miałam wykonaną mezoterapię igłową skory twarzy i po dwóch tygodniach chciałabym zacząć używać kremu peeling z kwasem Glyco-a 12%. Czy są jakieś przeciwwskazania?

Dzień dobry,

Jeżeli na skórze nie ma już żadnych siniaków, obrzęków, ani zaczerwienień to z reguły nie ma żadnych przeciwwskazań do używania produktów z kwasem glikolowym w niskim stężeniu. Powinna się jednak Pani w pierwszej kolejności skontaktować z osobą wykonująca zabieg, bo to ona posiada dane jaki preparat i w jaki sposób został podany oraz jak zachowuje się skóra po zabiegu.

Lek. Bartosz Woźniak

Dzien dobry

Szanowna Pani - najlepiej wstrzymać się do około 4 tygodni . Nie wspomniała Pani jakim preparatem był robiony zabieg oraz jaka ma Pani cerę, dlatego najlepiej dołączyć do codziennej pielęgnacji krem z filtrem minimum 30 SPF .

Pozdrawiam serdecznie