Czy po operacji złamania kciuka z przemieszczeniem można od razu wrócić do domu?

Dzień dobry, Mój chłopak przytrzasnął sobie kciuka drzwiami. Przez kilka dni nie zgłosił się z tym do lekarza, ponieważ myślał, że to stłuczenie. Okazało się, że jest to złamanie z przemieszczeniem i za dws dni będzie mieć operację. Na złamanym palcu miał ranę, chwilowo założono gips i teraz czeka na zabieg. Za 3 dni mamy ważne wesele w rodzinie i bardzo chciałby na nim być. Jakie są szanse, że operacja przebiegnie sprawnie i bez powikłań, tak aby rano mógł się wypisać na własne żądanie? W szpitalu powiedziano, że zatrzymają go tam na 3 dni. Czy taka operacja jest bardzo poważna i czy jest w znieczuleniu ogólnym? Czy po takim zabiegu może iść na drugi dzień na wesele, czy to niebezpieczne?

Szanowna Pani, najprawdopodobniej znieczulenie będzie ogólne, 3 dni obserwacji jest to niezbędne minimum. Ze względu na mogące wystąpić powikłania nie radzę wypisywania się na własne żądanie. Serdecznie pozdrawiam