Czy po operacji żylaków kończyn dolnych mogą powiększyć się w pachwinach węzły chłonne?

Mam 50 lat. 10 dni temu przeszłam operację usunięcia żylaków u obu nóg. Mam już zdjęte szwy i noszę odpowiednie pończochy uciskowe. Wszystko byłoby dobrze, tylko 2 dni temu w pachwinach, po obu stronach, pojawiły się dość duże zgrubienia. Wygląda jakby to były powiększone węzły chłonne. Chciałabym uzyskać informację, czy jest to normalny objaw po operacji żylaków i kiedy powinnam zacząć się niepokoić, że coś jest nie tak?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Opisywane przez Pana zmiany mogą odpowiadać powiększonym węzłom chłonnym, jednak nie można tego stwierdzić jednoznacznie bez badania. Proszę pokazać je swojemu lekarzowi rodzinnemu, ktory je oceni i ewentalnie zleci diagnostykę, i/lub leczenie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.