Czy po pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych jestem już zabezpieczona?

Moje pierwsze tabletki, które dostałam to daylette. Nie wzięłam ich w pierwszym dniu miesiączki tylko wtedy kiedy pani ginekolog mi je przepisała, ponieważ miałam bardzo nieregularny okres i kazała mi od razu je brać. jestem po 1 opakowaniu brania, czy jestem juz odpowiednio zabezpieczona? nie zajdę w ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli zaraz po przerwie 7dniowej zaczęła Pani kolejne opakowanie ochrona przed ciążą jest zachowana.