Czy po podaniu Solpadeine można wykryć morfinę w moczu?

Witam. Mój facet znajduje się w zakładzie karnym . Przebywał na przepustce na święta 5 dni w domu , w ostatni dzień ok godziny 11 rozbolała go głowa więc dałam mu jedną tabletkę Solpadeine. O godzinie 14 wrócił do zakładu i na wejściu zrobili mu testy na obecność narkotyków , które wykazały w moczu morfine. Test powtórzyli 2-krotnie i nadal pokazywało obecność morfiny.. Czy to jest możliwe ? Oczywiście nie zgodził się z wynikiem testu i pojechał na badania krwi. Czy jeśli w tej tabletce jest 8mg kodeiny to czy ma prawo wykazać morfinę ? I czy na badaniu krwi wyjdzie mu coś? Proszę o odpowiedź.

Szanowna Pani, jednym z metabolitów kodeiny jest morfina, która jest wydalana z moczem, jest to więc możliwe, aby została wykryta w przeprowadzonym teście. Oczywiście należy wziąć pod uwagę dawkę przyjętego leku oraz czułość testu.