Czy po porażeniu prądem trzeba udać się do lekarza?

Witam. Zostałem dzisiaj podczas podłączania przewodu elektrycznego porazony prądem. Trwalo to ok 5 sekund. Odczuwam od tamtego momentu silny ból w ramieniu i mam metaliczny posmak w ustach. Czy powinienem zgłosić się do lekarza?

Lek. Paweł Szadkowski

Warto zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub SOR (w razie nasilonych dolegliwości) w celu zbadania i wykonania EKG.