Czy po porodzie mogę zajść w ciążę?

Witam!
Mam ogromny problem, 13 września urodziłam śliczną zdrową córeczkę, po porodzie miesiączkuję od 2.11 2009r. i tak okres był 2 grudnia i 2 stycznia, a 2 lutego nic i do dzisiaj nic. Z mężem kochałam się 17 stycznia, wg moich obliczeń był to 15 dzień cyklu (cykle mam 30 dniowe), ale stosowaliśmy prezerwatywę - naszym zdanie nic się nie wydarzyło, ale niepokoję się brakiem okresu.
Więc proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Pojedyncze zaburzenia cyklu mogą się zdarzać nawet u całkiem zdrowych kobiet, tym bardziej w okresie kilku miesięcy po porodzie. Czasem miesiączka może nawet w ogóle się w danym miesiącu nie pojawić, i nie jest to od razu powodem do zmartwień. Najprostsze, co może Pani teraz zrobić, to wykonać test ciążowy (zapraszam do lektury artykułu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0). Skoro jednak użyli Państwo prezerwatywy, to szansy na zapłodnienie praktycznie nie ma.
Pozdrawiam serdecznie!