Czy po porodzie okres wygląda tak, jak przed?

Mam 30 lat. Mój pierwszy poród odbył się 2.07.2010. Pierwszą miesiączkę po porodzie dostałam 14.09.2010 (trwała 5 dni). Przebiegała tak jak przed ciążą. Teraz oczekuję kolejnej. Minęło już 5 tygodni. Czy tak może być? Czy mam powody do niepokoju? Współżyłam z mężem, jednak nie były to dni płodne. Nie wiem jak to jest po porodzie.

30 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Po ciąży, zwłaszcza jeżeli karmiła czy karmi Pani piersią, organizm może potrzebować trochę czasu na powrót do regularnych cykli miesiączkowych. Jeżeli istnieje wątpliwość dotycząca ciąży warto wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!