Czy po poronieniu będę znowu mogła być w ciąży?

2 lata temu byłam w ciąży, niestety poroniłam w 2 miesiącu. Bardzo krwawiłam, trafiłam do szpitala. Lekarze powiedzieli, że wszystko bedzie już OK. Od tamtej pory mój okres jest bardzo dziwny, jest regularny, ale bardzo ciemny.

Od czasu poronienia uprawiamy seks bez żadnych zabezpieczeń i nie zaszłam ponownie w ciążę. Bardzo się martwię, że nie mogę mieć dzieci. Z moim obecnym chłopakiem staramy się teraz o dziecko, uprawiamy seks dzień w dzień i nadal nic…

Chciałabym zapytać czy może są jakieś spospby, żebym mogła zajść w ciążę? Albo czy powinnam wykonać jakieś badania?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Dwa lata bezskutecznego starania o dziecko powinny być dla Pani sygnałem do szukania pomocy u ginekologa w diagnozowaniu przyczyny niepłodności. Regularne miesiączki wskazują, że z Pani gospodarką hormonalną jest wszystko w porządku.

Myślę, że problem może leżeć po stronie błony śluzowej macicy, która mogła zostać uszkodzona przy okazji poronienia i łyżeczkowania. Aby zweryfikować tę hipotezę, należałoby się udać do lekarza, który przy pomocy USG oceni wstępnie obecność zrostów lub innych nieprawidłowości w jamie macicy.

Pozdrawiam serdecznie!