Czy po poronieniu miesiączki mogą być nieregularne?

Witam.
Mam 23 lata. Kilka miesięcy temu urodziłam dziecko, które zmarło. Po 8 tygodniach dostałam miesiączkę. Kolejnej nie dostałam, więc odwiedziłam ginekologa, który zrobił mi usg i stwierdził, że wszystko jest dobrze i przepisał tabletki na wywołanie miesiączki. Po 7 dniach dostałam ją ale trwała ona 7 dni i była bardzo skąpa. Od tamtej pory minęło 35 dni i kolejnej wciąż nie ma. Po poprzedniej miesiączce (wg mnie) czułam, że miałam owulacje. Chciałabym mieć kolejne dziecko, a boję się, że będzie to niemożliwe.
Dodam, iż po stracie dziecka miałam dwie wizyty u psychologa i teraz jak dopadnie mnie jakiś dzień wyplącze co mi leży na sercu i staram się nie myśleć o stracie dziecka.
Moje pytanie brzmi czy to możliwe aby miesiączki były tak nieregularne i czy podczas cyklu mam owulacje i mogę zajść w ciążę?
Proszę o pomoc!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Przykro mi z powodu Pani straty. Po porodzie miesiączki mogą być przez kilka miesięcy nieregularne. W Pani przypadku może się do tego jednak przyczyniać także silny stres. Najprawdopodobniej owulacje jeszcze nie występują. Może Pani w tej sytuacji odczekać jeszcze kilka tygodni i następnie zwrócić się do swojego lekarza z prośbą o badania hormonalne, które pomogą wyjaśnić, dlaczego nie miesiączkuje Pani jeszcze regularnie. Możliwe będzie wtedy celowane leczenie (adekwatne do zaburzenia, jakie ewentualnie zostanie rozpoznane).
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!