Czy po poronieniu mogło dojść do zakażenia?

Witam. Dnia 06.02.18 miałam lyzeczkowanie po poronieniu zatrzymanym i do dnia dzisiejszego tj 07.03.18 utrzymuje mi sie plamienie. Raz jest raz nie na i tak w kółko. Byłam po 3 tyg od zabiegu na kontroli i po usg okazało się, że endometrium ma 11mm. Lekarz kazał zrobić hormon beta hcg i powiedział, że jeśli będzie wyższy jak 300 mluml to zabieg będzie trzeba powtórzyć natomiast jeśli będzie poniżej 100 to mam czekać na okres, wynik to 68.7 mluml. Okresu ani widu ani slychu a dzuis cis mnie oibokewa brzuch. Lekarz jest ba urlopie a ja się martwię, żeby nie dosxlo do jakiegoś zakażenia. Proszę o radę

Lek. Paweł Szadkowski

Mogło dojść do zakażenia, natomiast wtedy ból pewnie się będzie nasilał, może wystąpić gorączka i krwawienie. Gdyby objawy się nasilały należy udać się na izbę przyjęć ginekologiczną. Jeśli nie, spokojnie czekać na okres.