Czy po poronieniu szybciej można zajść w ciążę?

Poroniłam 2 lutego, macica wyczyściła się sama. Chciałam spróbować znowu, ale boje się czy szybko mi się to uda. Ktoś kiedyś mi powiedział, że po poronieniu szybciej zachodzi się w ciążę. Czy to prawda? Jakie są szanse na szybka ciąże po poronieniu?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Nie ma co do tego reguł. Pierwsza owulacja pojawia się w każdym razie najczęściej ok. 2-4 tygodnie po zakończeniu poronienia. Nie radzę Pani jednak starać się o ciążę za szybko. Lepiej dać swojemu organizmowi (i psychice) czas na pełną regenerację. W przeciwnym razie istnieje nieznacznie większe ryzyko kolejnego niepowodzenia. Najlepiej odczekać ze staraniami co najmniej 2-3 regularne cykle.
Pozdrawiam serdecznie!