Czy po poronieniu w 9 tygodniu ciąży widać płeć dziecka?

Witam czy po poronieniu w 9 tygodniu ciązy widać płeć dziecka przez lekarza który wykonuje łyżeczkowanie a płód jest wydalony na bloku operacyjnym i jest dany do badania ze względu na to dlaczego obumarło -Jamilia

Lek. Marta Gryszkiewicz

9 tydzień to jeszcze zbyt wczesny etap ciąży by określić płeć dziecka. Jest to jednak możliwe na podstawie badań genetycznych, które w Polsce wykonywane są odpłatnie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jako pierwsze, około 9. tygodnia ciąży, zaczynają powstawać narządy męskie. Żeńskie kształtują się od 10.–11. tygodnia ciąży. Niestety w tej sytuacji nie zawsze lekarz jest w stanie ocenić prawidłowo płci dziecka, gdyż zewnętrzne narządy płciowe nie są zwykle jeszcze w pełni rozwinięte a przez to mogą nie dać się jasno rozróżnić.