Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Jeśli bóle nie ustępują, może być konieczna ponowna diagnostyka. Najpierw badanie przez lekarza, potem usg jamy brzusznej, ale jeśli to nie pomoże wskazać problemu, może być konieczna kolonoskopia.

Strategia badań kolonoskopowych jako profilaktyka raka jelita grubego zależy od ilości polipów wyciętych w poprzednim badaniu i ich typu. Dolegliwości bólowe w obrębie brzucha są innym wskazaniem do tego badania, a o konieczności jego wykonania powinien zadecydować lekarz prowadzący.