Czy po skręceniu stawu skokowego powinienem iść na rehabilitację?

Witam , miesiąc temu skręciłem staw skokowy , tego samego dnia w szpitalu założyli mi longete gipsową w której pochodziłem około tygodnia , a później chirurg mi ją zdjął. Po 2 wizytach u chirurga - który powiedział ze z nogą wszystko porządku i nie trzeba żadnych lekarstw - noga dalej bolała a sińce/ obrzmienia i krwiak pozostał. Rentgen nie wykazał żadnych złamań. Zgłosiłem się do ortopedy , który uważniej przyjrzał się sprawie , zrobił USG i powiedział ze uszkodzenie może być dość poważne i przepisał mi but pneumatyczny który nosze do tej pory. Od chirurga dostałem skierowanie na rehabilitacje , na które nie wiem czy mogę iść ze względu na lęk przed większym uszkodzeniem nogi. Na nogę nie mogę stanąć , a w okolicach pięty i dolnej okolicy palców pojawiły się nieprzyjemne brązowe "odciski". Umówiłem się prywatnie na rezonans magnetyczny , który wykaże mi co dalej. Ile to może jeszcze potrwać , czy da się jakoś załagodzić ból i pozbyć sie tych "odcisków"? Oraz czy powinienem iść na te rehabilitacje? Z góry dziękuje za odpowiedz :) Pozdrawiam

Odpowiednio dostosowana rehabilitacja, czyli zabiegi fizykalne w dopasowanych dawkach oraz delikatne ćwiczenia zwiększające ruchomość prawdopodobnie byłyby u Pana wskazane. Czy możliwy jest szerszy zakres ćwiczeń, trudno powiedzieć bez badania klinicznego i oceny badań dodatkowych. Najlepiej, aby zgłosił się Pan z wynikami badań do lekarza rehabilitacji on dopasuje odpowiednie leczenie usprawniające, biorąc pod uwagę także Pana choroby dodatkowe oraz stan miejscowy.