Czy po takim zabiegu konieczne jest noszenie ortezy?

Badanie MR tkanek miękkich W obrębie proksymalnego odcinka podudzia lewego wzdłuż przyśrodkowej powierzchni strzałki uwidoczniono plynową policykliczną zmianę o wym ok 68x30x15mm,zmiana w łączności z jamą stawu kolanowego,połozona między pęczkiem naczyniowo-nerwowym a strzałką i pod m. płaszczowatym.Obraz MR przemawia za torbielowatym uchyłkiem torebki stawowej/rodzaj torbieli Bakera.Wielokierunkowe uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej z drobną torbielą łąkotkową.Mierna artroza przedziału przyśrodkowego kolana.Wcześniejsza diagnoza po badaniu USG -zakrzepica żył kończyny dolnej lewej,12 m-c terapia xalerto 20mg do lutego b.r. Teraz pod koniec kwietnia 2019 zabieg artroskopii kolana z usunięciem torbieli.Na czym polega sam zabieg,jak długo trwa powrót do pełnej sprawności i jakie ewentualnie mogą wystąpić powikłania. Czy po takim zabiegu konieczne jest noszenie ortezy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowny Panie, dobrze by było, aby ortopeda który będzie Pana operował dokładnie wyjaśnił przebieg zabiegu i dalsze postępowanie