Czy po transplantacji wątroby mogę zajść w ciążę?

Witam, jestem kilka miesięcy po transplantacji wątroby. Planuje zajść w ciąże w najbliższym czasie. Czy będzie z tym duży problem? Przyjmuje sporo leków w tym prograf(czytałam ze prograf wchłania się do mleka matki itp) czy mogą być duże trudności ? Bardzo zależy mi na dziecku ;) i chciałabym w ciągu kilku miesięcy zajść :)

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej będzie jeśli omówi to pani ze swoim lekarzem prowadzącym (transplantologiem), ponieważ wiele ze stosowanych leków może uniemożliwić pani zajście lub donoszenie zdrowej ciąży.