Czy po uderzeniu należy zgłosić się do lekarza?

Uderzyłam się wczoraj z dużym impetem o róg szafki, lewa strona głowy nad skronią. Zamroczyło mnie na kilka sekund, ból poszedł do szczęki, nie mam rany. Dzisiaj nadal odczuwam ból z tej jednej strony szczęki, brak guza chociaż boli jak dotykam, boli przy schylaniu się i doszedł to tego ból jakby zatok też z tej lewej strony. Ogólnie czuję się dobrze, ale czy powinnam się martwić i iść z tym lekarza?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie doszło do utraty przytomności, nie ma pani objawów neurologicznych, a jedyny objaw to miejscowy ból, to nie ma pani raczej powodu do niepokoju. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.