Czy po ugryzieniu przez kleszcze należy powtórzyć antybiotykoterapię?

Witam ok 10 lat temu po ugryzieniu kleszcza w miejscu ukąszenia powstał rumień świadczacy o zakażeniu boreliozą. Zażywałem po ugryzieniu przez 3 tyg Duomox. Od tamtej antybiotykoterapii ugryzło mnie kilkanaście kleszczy (po żadnym nie powstał rumień). Ostatni ugryzł mnie początkiem maja b.r. Lekarz zaproponował powtórzenie antybiotykoterapii. Czy warto się zgodzić i na jaki antybiotyk ?

Lek. Paweł Szadkowski

Leczenie zależy ściśle od pana stanu klinicznego i postawionego rozpoznania. Rodzaj antybiotyku zależy od postaci klinicznej choroby. Najlepiej jeśli zda się pan na ocenę swojego lekarza prowadzącego. Opcjonalnie może pan skonsultować się z lekarzem chorób zakaźnych.