Czy po wchłonięciu się kwasu hialuronowego będę miała więcej zmarszczek?

Witam chce chciakabym sobie wypelnic zmarszczki wargowo-nosowe kwasem hia czy jak sie wchlonie to bede miala wiecej zmarszczej w tych okolicach?

Dzień dobry, bruzdy nosowo-wargowe można wypełniać preparatem kwasu hialuronowego. Średni okres wchłaniania się kwasu, a tym samym ustępowania efektów zabiegu wynosi od 8 do nawet 18 miesięcy (jest to uzależnione od użytego kwasu, cech pacjenta). Zabieg ma na celu nie tylko zniwelować bruzdy, ale również w pewnym sensie chronić przed powstaniem kolejnych. Jednakże proszę pamiętać, że proces starzenia się skóry jest procesem ciągłym, a zabieg może go jedynie opóźnić i spowolnić. Po ustapieniu efektów zabiegu bruzdy nie powinny być znacząco większe. Pacjenci przyzwyczajają się do nowego wyglądu twarzy po zabiegu, a ustąpienie efetów daje wrażenie pogłębienia się bruzd.

Dzień dobry, nie powinno to mieć miejsca, jeśli nie będzie Pani nadużywała tego typu zabiegów. Zbyt duże ilości wypełniacza/kwasu hialuronowego mogą rozciągać skore a po jego całkowitym wchłonięciu skóra może być rozciągnięta/ oczywiście będzie to miało miejsce sytuacji nadużywania.

Wypełnianie bruzdy nosowo-wargowej kwasem hialuronowym polega głównie na szczegółowej analizie rysów twarzy, w ruchu, jak i spoczynku, by zabieg był jak najbardziej skuteczny i rysy twarzy były jak najbardziej naturalne. Już na tym etapie trzeba zwrócić uwagę na precyzję. Trzeba również sprawdzić, czy skóra nie jest zbyt zwiotczała (wtedy wykonuje się najpierw zabiegi zagęszczające). Ostateczny zabieg polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego, który dzięki wewnętrznym połączeniom międzycząsteczkowym wypełnia miejsca ubytku gęstości. Efekty utrzymują się długo, jednak zwiotczenie skóry zazwyczaj powstaje w wyniku starzenia się skóry, więc zabiegi mocno hamują ten proces, jednak nie są w stanie go zatrzymać.