Czy po wygojeniu się nadżerki przełyku zniknie promieniujący ból?

Czy nadżerka przełyku z której promieniuje ból do pleców i karku jest w stanie wygoić sie do stanu w którym nie bedzie jakiegokolwiek promieniującego bólu ? Jak sie domyślam ból promieniujący jest wynikiem podrażnianych nerwów. Jeżeli kwas i jedzenie podrażniają nerwy w nadżerce to znaczy, że nadżerka może być dość głęboka bo nerwy są chyba położone dość głęboko błony śluzowej przełyku. Czytałem, że niższe warstwy regenerują te komórki z wyższych warstw. Na którym poziomie znajdują sie unerwienia ? to już mięśniówka przełyku czy jeszcze nie ? Czy to sie wogóle zregeneruje tak żeby nie było promiennego bólu ? ból jest dopiero 2-3 dni (refluks)

Lek. Bartosz Domagała

Na podstawie objawów nie da się stwierdzic na jakiej głębokości akurat ma pan nadżerkę. Ważne jest wykonanie badań tj. gastroskopii celem oceny przełyku. Proponuję wizyte w poradni gastroenterologicznej