Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po wypełnieniu ust lepiej wybrać hialuronidazę czy fale RF?

Hialuronidaza czy fale RF? Chciałam delikatnie powiększyć i nawilżyć usta, dr użył kwasu Neauvia Rheology po 0,3 ml na każdą wargę, na objętość (nie kontur). Minęły 2 tygodnie od wypełnienia ust, jednak efekt okropnie mi się nie podoba, usta mają beznadziejny kształt i są za duże. W międzyczasie już korzystałam z sauny, ćwiczeń, ciepło-zimnych kompresów... Nic nie pomogło. Proszę o poradę, czy przy takiej ilości (0,3 ml) powinnam użyć hialuronidazę czy fale RF? Jak szybko po wypełnieniu ust powinnam przeprowadzić zabieg? Po jakim czasie widać efekty użycia fal RF?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Mity na temat zabiegów estetycznych

Zanim zdecydujemy się na jakiś zabieg estetyczny, warto zapoznać się z mitami, które mogą krążyć na jego temat. Obejrzyj film i dowiedz się, czy znasz te mity.

Dzień dobry, proszę udać się do lekarza wykonującego zabieg.Lekarz po obejrzeniu stanu ust dobierze odpowiedni zabieg.
RF nie stosujemy na okolicę samych ust.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry, jeśli efekt wykonanego zabiegu nie jest dla Pani satysfakcjonujący proszę udać się do lekarza, który zabieg wykonał aby skontrolował efekt zabiegu i ewentualnie zaproponował sposób usunięcia wypełnienia.

Pozdrawiam serdecznie

0

Proszę udać się do lekarza wykonującego zabieg celem oceny efektu zabiegu.
Mozę uda się skorygować usta tak. aby spełnić Pani oczekiwania bez konieczności ich rozpuszczania. Hialuronidaza rozpuszcza nie tylko kwas hialuronowy ale i własną tkankę. FR na okolicę ust się nie stosuje.
Pozdrawiam.
Agnieszka Ledniowska

0

Hialuronidaza jest zabiegiem, podczas którego rozpuszcza się kwas hialuronowy w skórze. Zazwyczaj stosuje się hialuronidazę wtedy, gdy kwasu jest za dużo, jest zbyt gęsty, przemieścił się lub gdy występuje obrzęk w okolicach podania wypełniacza. Gdy takie sytuacje nie wystąpią, unika się tego zabiegu. Zabieg wykorzystujący fale radiowe stosuje się, by ujędrnić skórę, a jego efektem ubocznym jest możliwość szybszego wchłonięcia się kwasu. Może nie sprawdzić się podczas próby poprawienia poprzedniego zabiegu, dlatego najlepszym wyjściem jest konsultacja z lekarzem, który wykonywał wcześniej zabieg lub innym lekarzem kosmetologiem, który mógłby sprawdzić efekty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy