Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po wytrysku na brzuch można zajść w ciążę?

czy przy nie pełnym stosunku mogło dojść do zapłodnienia? sperma była na brzuchu a dziewczyna od razu wytarła i umyła się. I do tego słyszałem o preejakulacji. Jaka w tym prawda, że jest w niej sperma i.. czy jest szansa, że jest w ciąży przez to i jak duża. Dziękuję z góry za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Zapłodnienie

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Nie ma takiej możliwości, by Pana partnerka zaszła w ciążę jeśli nasienie znalazło się tylko na jej brzuchu. Jeśli jednak wcześniej doszło do penetracji bez zabezpieczenia, ciąża jest jak najbardziej prawdopodobna.

0

Witam. W preejakulacie mogą znajdować się plemniki. Jeśli jednak nie doszło do penetracji możliwość zapłodnienia jest znikoma.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Milena Lubowicz
72 poziom zaufania

Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną, gdyż właśnie w preejakulacie znajdują się plemniki. Nie jest ich dużo, ale szansa na ciążę jest. Nie jest duża, ale nie można tego wykluczyć.
Pozdrawiam

0
Lek. Bianka Małczuk
64 poziom zaufania

Witam. Jeżeli sperma znajduje się poza układem rozrodczym kobiety (np. na brzuchu), nie ma ryzyka ciąży. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli stosunek płciowy kończy się wytryskiem poza układem rozrodczym kobiety, to wydzielina, która wydobywa się przed wystąpieniem wytrysku, czyli tzw. preejakulat może zawierać plemniki - dlatego też taki stosunek płciowy stwarza ryzyko zajścia w ciążę. W opisanej sytuacji zalecam wykonanie testu ciążowego - najbardziej wiarygodny wynik można uzyskać po ok. 14 dniach od stosunku. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy