Czy po zdradzie można odzyskać partnerkę?

Straciłem na własną prośbę partnerkę swojego życia. Znaliśmy się od 10 lat, w związku byliśmy przez 3 lata. Zbliżyły nas bardzo nasze problemy osobiste, wiele rozmawialiśmy z sobą , tak aż w końcu zakochaliśmy się jak dzieciaki. Zaczęły się kłótnie, w których zawsze ustępowałem, aż doszło do wielkiej afery o nic. Nie potrafiłem sobie z tym poradzić więc z nią zerwałem ale nie chciałem tego, na domiar złego parę tygodni póżniej zdradziłem ją . Chciałbym ją odzyskać, jak ? Wiem , że ona mnie kocha

Odbudowanie zaufania i bliskości jest możliwe, ważne jednak, by przepracować wszystkie emocje i trudności, które doprowadziły do zerwania relacji. Bardzo ważna jest motywacja obojga do odbudowy związku, a także motywacja do zmiany i utrzymania zmiany (czyli "poprawa" nie tylko po to, by odzyskać partnera, ale by było to już stałe funkcjonowanie). Jeśli była partnerka otwarta jest na dialog, warto spróbować wrócić do szczerej rozmowy. Skupiona ona powinna być na uczuciach, emocjach, wyjaśnieniu tego, co się wydarzyło, a także planowanej zmianie. Konieczne jest także wysłuchanie partnerki i poszukiwanie wspólnych (jeśli będą możliwe) rozwiązań i sposobów odbudowania relacji. Można to zrobić samodzielni, można jednak także skorzystać z pomocy specjalisty- psychoterapeuty par i małżeństw.

Witam,

można się zastanowić nad terapią partnerską, wspólnie ze specjalistą łatwiej będzie rozwiązać problem.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę porozmawiać z partnerką, jeżeli oboje chcecie odbudować związek, czy nie skorzystać z pomocy psychologicznej, terapii dla par. Można na nowo stworzyć dojrzałą relację, jeżeli Państwo zdecydują się rozmawiać o swoim związku.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie,

To bardzo trudne doświadczenie rozstać się z kimś, a następnie uświadomić sobie, że straciło się kogoś ważnego. Wyobrażam sobie, że bardzo Pan cierpi i pomimo wszelkich wydarzeń, chciałby Pan odzyskać partnerkę i odpracować jej zaufanie, jednakże nie wie Pan czy to jest możliwie. Oczywiście, że jest to możliwe, ale jednocześnie bardzo trudne.
Przede wszystkim należy zacząć od szczerej rozmowy na temat relacji, jaka Was łączyła. Jeżeli pojawi się decyzja o powrocie bądź chociażby nadzieja - warto skorzystać z psychoterapii par.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA